סוד קסם הפוריות: שורש הרהמניה

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

סוד קסם הפוריות: שורש הרהמניה

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
שורש הרהמניה חיבור לרחם

אגדה סינית עתיקה מספרת כי לראש עיר משושלת מינג שבסין נולדה תינוקת כאשר היה בן 104. על פי האגדה הסיבה לפריון בגילו המבוגר הייתה צמח סודי – אותו נהג לשתות באופן קבוע. הצמח הוא שורש הרהמניה (המכונה Sheng di huang), צמח מדהים ועוצמתי שמוצאו בסין

נעים להכיר, רהמניה

הרהמניה נמצאת בשימוש מסורתי כבר מאות שנים. היא נקראת על שמו של רופא מסנט פטרסבורג שגילה אותה, ג'וזף רהמן. ברפואה הסינית אנחנו מבדילים בין השימוש בשורש היבש (אותו מכנים sheng di huang) ובין השורש המבושל והמעובד (Shu di huang). ברהמניה משתמשים כדי להזין את הלב והרחם בדם כך שיתפקדו בצורה מיטבית. בגלל התכונות המדהימות שלו אני מכניסה אותו כמעט לכל הרכב צמחים שאני מכינה לנשים, למה בעצם? הנה התשובה:

מה הקשר בין הרחם והלב שלך?

אנחנו רגילות לחשוב על הרחם והלב כשני איברים עם תפקוד שונה, שאינם קשורים ביניהם. אבל למעשה – הקשר בין הרחם ללב הוא חשוב. על פי הרפואה הסינית ישנו ערוץ אנרגטי מיוחד שמחבר את הרחם ללב והם מוזנים אנרגטית אחד מהשנייה. המצב הרגשי משפיע על פעילות הרחם, וכן הרחם משפיעה על הלב.

אם לנסח את הקשר במשפט אחד: גם הרחם וגם הלב צריכים להיות מלאים בכמות דם מספקת, כדי לשמור על איזון מיטיבי. על פי הרפואה הסינית, אם יש "חוסר דם" בלב, נוצר אי שקט, פלפיטציות (דפיקות לב שמרגישים גם במצבי מנוחה) ולעיתים גם בעיות שינה. כאשר, לעומת זאת, יש מספיק דם כדי להזין את הלב והרחם, הגוף במצב של איזון פיזי ורגשי – והאישה נמצאת במצב מיטבי ורגוע.

סוד האיזון

כשאני פוגשת אישה בטיפול פוריות אני שואלת אותה מספר שאלות שמספקות לי אינדיקציה האם יש כאן מצב של חוסר דם – כלומר, אין מספיק דם שזורם ללב שלה. במידה וזו האבחנה – אפשר להניח שגם לרחם כנראה יש חוסר בדם, ויכול להיות שזה חלק ממה שמקשה עליה להרות.

במקרה כזה מה שאנחנו צריכות להשיג הוא איזון. איזון של כל האיברים בגוף ובעיקר הלב והרחם חשובים מאוד לכל אישה. כאן צמח הרהמניה נכנס לתמונה – הוא מזין את הדם והיין, מאזן את המחזור החודשי ומסדיר אותו, ומסייע במצבים של קשיי פוריות.

צמח הרהמניה: כל היתרונות

הרהמניה מסייע גם למצבים נוספים שקשורים בחסר בדם כמו אנמיה, רירית רחם דקה, ווסת דלילה או נשירת שיער.

בנוסף הוא מסייע בהקלה על תופעות נוספות:

  • הוא מקל על גלי חום בגיל המעבר
  • הוא מסייע לאזן הזעות הלילה
  • עוזר באיזון המחזור החודשי
  • עוזר לאיזון רמות הסוכר בגוף
  • מונע עצירות

איך נוטלים את הרהמניה?

את הרהמניה כדאי לקחת במיצוי מרוכז של טינקטורה (טיפות) או במיצוי יבש (באבקה מרוכזת). כדי להבין את המינון המדויק ואופי הנטילה של הרהמניה, אשר משתנה מאישה לאישה מן הסתם, מומלץ לקבל הנחיות מאיש מקצוע.

רוצה לדעת עוד על צמח הרהמניה ועל האופן שבו הוא מסייע במצבי חוסר פריון וחוסר איזון במחזור החודשי? את מוזמנת להתייעץ איתי בשמחה ❤️

שתפו את המאמר

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
עינת פישהיימר

עינת פישהיימר

עינת פישהיימר - נטורופתית והרבליסטית קלינית.
מטפלת במגוון שיטות ריפוי טבעיות, ומתמחה בבעיות נשים ופריון.
משלבת טיפולים של גוף ונפש ומענה מקיף לבעיות רפואיות מורכבות בצורה טבעית ומדויקת.

עינת פישהיימר

עינת פישהיימר

עינת פישהיימר - נטורופתית והרבליסטית קלינית.
מטפלת במגוון שיטות ריפוי טבעיות, ומתמחה בבעיות נשים ופריון.
משלבת טיפולים של גוף ונפש ומענה מקיף לבעיות רפואיות מורכבות בצורה טבעית ומדויקת.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

כאבי ווסת טיפול טבעי

הטיפול הטבעי בכאבי ווסת

כאבי ווסת לא חייבים לשבש לך את התוכניות בכל חודש מחדש. איך אפשר לרפא את הכאבים בצורה טבעית ונעימה שתעזור לך להרגיש טוב ולרחם שלך להיות חופשיה מהכאב? במאמר שלפניך כל השיטות הטובות ביותר להפסקת הכאבים

להמשך קריאה »
טיפול טבעי לאישה אחרי לידה

דיכאון אחרי לידה – הטיפול הטבעי והשלם

את אחרי לידה ובמקום להתרגש ולשמוח את מרגישה תחושת עצב וריקנות. ועובר יום ועוד יום וזה לא חולף ואולי אפילו מחמיר.

מה כדאי לעשות במצב כזה? במאמר שלפניך ישנם כמה נקודות חשובות שיעזרו לך להבין מה חשוב לבדוק ומאיפה כדאי להתחיל ולטפל בעצמך

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן