הפלות חוזרות: איך עוצרים את הגלגל הזה?

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

הפלות חוזרות: איך עוצרים את הגלגל הזה?

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
הפלות חוזרות

כבר שנים היא עוברת טיפולי פוריות ומנסה להיכנס להריון. חולמת להחזיק תינוק קטן ועדין בידיה, להקשיב לנשימותיו הקטנות, לאחוז בידו השברירית. היא כבר עברה את גיל 40, מודעת לכך שככל שהשנים עוברות כך פוחתים הסיכויים שלה. היו גם הצלחות לאורך השנים, היא נקלטה 3 פעמים. 3 פעמים שבהן הרגישה לכמה שבועות מאושרת עד הגג, עד ההתרסקות: בכל פעם שנקלטה היא עברה הפלה בחודש הראשון או השני.

היא הייתה אחת מהמטופלות הראשונות שהגיעה אליי עם קושי להיכנס להריון. דרך המבט שלה ראיתי הכל: את התסכול, העצבות, האכזבה והכאב הנורא. הרגשתי שאני מוכרחה למצוא פתרון אמיתי עבורה. נכנסתי לעובי הקורה ויצאתי לחקור את הנושא וללמוד את הסיבות הרפואיות להפלות. קראתי אין ספור מחקרים ומאמרים ונחשפתי לעולם לא פשוט; מסתבר שתופעת ההפלות החוזרות מאפיינת לא מעט נשים, במיוחד נשים בטיפולי פוריות.

מה אומרת הסטטיסטיקה?

הפלה כשלעצמה היא דבר שכיח. כ-15% מההריונות הראשונים יסתיימו בהפלה, אולם כשמדובר בהפלות חוזרות, מה שמוגדר ברפואה כ-3 הפלות ברצף, האחוזים צונחים מטה ל-2% בלבד מהנשים. מרבית ההפלות מתרחשות בשליש הראשון להריון, לרוב עד השבוע העשירי. מובן שככל שמטפס הגיל, כך עולה הסיכוי להפלה. מעל גיל 40, למשל, קיים סיכוי של 26% להפלה, מספר קשה לעיכול.

הפלות חוזרות: למה זה קורה?

אלו הסיבות העיקריות:

  1. תת או יתר של פעילות של בלוטת התריס – בלוטת התריס מפרישה הורמונים לזרם הדם, שמגיעים לכל רקמות הגוף. ההורמונים שמפרישה בלוטת התריס הכרחיים לתפקוד תקין של תאי הגוף. בין היתר, חוסר איזון של הבלוטה עשוי לגרום להפלות חוזרות.
  2. סוכרת לא מאוזנת – כאשר אישה סובלת מסוכרת ואינה נמצאת במצב של איזון, זהו מצב שבדרך כלל יביא להפלות חוזרות. 
  3. מחלות אוטואימוניות– זוהי קבוצת מחלות שבהן האם מפתחת נוגדנים נגד הגוף שלה עצמו. בדרך כלל האם מודעת למחלה.
  4. הפרעות כרומוזומליות/גנטיות – בין 50% ל־60% מההפלות בשליש הראשון של ההריון מתרחשות עקב הפרעה כרומוזומלית בעובר. מה זה אומר? בעצם הגוף מזהה שיש פגם גנטי ומחליט להפסיק את ההריון.
הריון אחרי הפלות
הריון אחרי הפלות

מה אומרת הרפואה הטבעית על הפלות חוזרות?

כשמדובר ברפואה הטבעית, אפשר להתייחס לרפואה הסינית ולרפואת הצמחים המסורתית:

מבחינת הרפואה הסינית קיימות שתי סיבות עיקריות להפלות חוזרות: מצב שנקרא "יאנג כליות חלש" או "טחול חלש". במקרה הזה, ישנם צמחי מרפא סיניים שמוכוונים לחיזוק המערכות הללו, ולמניעת הפלות חוזרות.

ברפואת הצמחים המסורתית נהוג להשתמש כבר מאות שנים בצמח מיוחד במקרה של הפלות חוזרות, וויבורנום או בעברית: מורן. הצמח הזה נועד על מנת לחזק את הטונוס של הרחם. יש בו חומרים שנקראים "טאנינים" והם מייצרים כיווץ עדין שעוזר גם להחזקה וגם לשחרור מדויק של שריר הרחם. מניסיוני, ההשפעה שלו במקרים של הפלות חוזרות היא מדהימה, הוא אף פעם לא מאכזב.

שילוב מנצח

כשמטפלים באישה שסובלת מהפלות חוזרות אני ממליצה לשלב בין רפואת הצמחים המסורתית לבין הרפואה הסינית, על מנת לתת חיזוק מכל הכיוונים – לגרום לך להרגיש בטוחה ומוגנת בהריון שלך. התוצאות הן מדהימות, יש שיגידו "כמו קסם", אבל מבחינתי יש כאן כימיה פשוטה, הכימיה הטבעית של צמחי המרפא. מי שלא ניסתה מעולם בדרך כלל תהיה מופתעת מאוד. מהצד, זה תמיד מרגש לצפות בהצלחות.

רגע, מה קרה בסוף?

התחלנו בסיפור על המטופלת הראשונה שלי, שסבלה מהפלות חוזרות והגיעה אליי מיואשת ועצובה. לשמחתי, לסיפור שלה יש סוף טוב ומרגש! לאחר חודשיים של טיפול טבעי היא אכן נקלטה להריון. בשליש הראשון היא קיבלה חיזוק צמחי כדי לוודא שלא תהיה הפלה, ולאחר 9 חודשים מאושרים (גם את הצרבות וכאבי הגב היא קיבלה באהבה) היא ילדה בשעה טובה תינוקת מהממת, ממש כפי שהיא חלמה. כוח הריפוי הטבעי לא מפסיק להדהים – בכל פעם מחדש, אני שמחה על שזכיתי להיות חלק מתהליך מרגש וחשוב.

רוצה לשמוע עוד על הטיפול הטבעי בהפלות חוזרות? 

את מוזמנת להשאיר את הפרטים שלך פה למטה ואחזור אליך בהקדם ❤️

שתפו את המאמר

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
עינת פישהיימר

עינת פישהיימר

עינת פישהיימר - נטורופתית והרבליסטית קלינית.
מטפלת במגוון שיטות ריפוי טבעיות, ומתמחה בבעיות נשים ופריון.
משלבת טיפולים של גוף ונפש ומענה מקיף לבעיות רפואיות מורכבות בצורה טבעית ומדויקת.

עינת פישהיימר

עינת פישהיימר

עינת פישהיימר - נטורופתית והרבליסטית קלינית.
מטפלת במגוון שיטות ריפוי טבעיות, ומתמחה בבעיות נשים ופריון.
משלבת טיפולים של גוף ונפש ומענה מקיף לבעיות רפואיות מורכבות בצורה טבעית ומדויקת.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

כאבי ווסת טיפול טבעי

הטיפול הטבעי בכאבי ווסת

כאבי ווסת לא חייבים לשבש לך את התוכניות בכל חודש מחדש. איך אפשר לרפא את הכאבים בצורה טבעית ונעימה שתעזור לך להרגיש טוב ולרחם שלך להיות חופשיה מהכאב? במאמר שלפניך כל השיטות הטובות ביותר להפסקת הכאבים

להמשך קריאה »
טיפול טבעי לאישה אחרי לידה

דיכאון אחרי לידה – הטיפול הטבעי והשלם

את אחרי לידה ובמקום להתרגש ולשמוח את מרגישה תחושת עצב וריקנות. ועובר יום ועוד יום וזה לא חולף ואולי אפילו מחמיר.

מה כדאי לעשות במצב כזה? במאמר שלפניך ישנם כמה נקודות חשובות שיעזרו לך להבין מה חשוב לבדוק ומאיפה כדאי להתחיל ולטפל בעצמך

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן